RECKEEN Slideshow Controller – instrukcja

RECKEEN Slideshow Controller to aplikacja pozwalająca na zdalne kontrolowanie prezentacji slajdów umieszczonej na innym urządzeniu z poziomu aplikacji Reckeen.

 1. Instalacja aplikacji – ściągnij i zainstaluj aplikację na urządzeniu, z którego będzie puszczana prezentacja slajdów. Do ściągnięcia tu: RECKEEN Slideshow Controller
 2. Proces instalacyjny został szczegółowo opisany tu:
 1. Uruchom aplikację – w okienku pojawi się numer IP twojego urządzenia. Instrukcję, jak to zroibić, można znaleźć tutaj.
 2. Możesz zamknąć aplikację krzyżykiem – aplikacja nadal będzie aktywna. Jej ikona pojawi się na dolnym pasku na ekranie komputera.
 3. Przechodzimy do komputera Reckeen. Aplikacja RECKEEN i sesja z wirtualnym studiem jest otwarta. Następnym krokiem będzie konfiguracja tak zwanych “triggerów”. Dzięki nim będziemy mogli kontrolować prezentację na innym urządzeniu przy użyciu klawiatury podpiętej do komputera RECKEEN.
 4. Na górnym pasku wybieramy “Opcje”, a następnie “Konfiguracja”.
 1. W zakładce “Triggery”, dla klawisza F1 (1.) wybieramy tryb “Zaawansowany” (2.), a następnie klikamy na ikonkę listy triggerów (3.) i wybieramy opcję: “Remote Control: Send Command” (4.), a następnie “Dodaj” (5.)
 2. Naciskając na klawisz ”Znajdź” wyszukujemy adres IP naszego urządzenia z zainstalowaną aplikacją Slideshow Controller, a następnie klikamy na niego dwuklikiem myszy.
 3. Do wyboru mamy komendy “Poprzedni” i “Następny”. Wybieramy “Poprzedni”.
 4. Teraz wybieramy zakładkę klawisza F2 i powtarzamy kroki z punktów od 6 do 8.
 5. Tym razem wybierając komendę klikamy na “Następny”.

W ten sposób, przy pomocy klawiatury podpiętej do komputera RECKEEN, będziemy mogli obsługiwać prezentacje slajdów umieszczone na innym urządzeniu – wciskając F1 będzie powodowało przejście do slajdu poprzedniego, a F2 – do następnego.