Funkcja DSK jako efekt rzeczywistości rozszerzonej

Funkcja DSK nakłada warstwę na obraz wirtualnego studia. Dzięki zintegrowanej funkcji klucza chromatycznego, możemy uzyskać efekt rozszerzonej rzeczywistości używając zwykłej prezentacji slajdów przygotowanej na zielonym tle. Szablon slajdów jest dostępny w systemie RECKEEN.

Przykład efektu użycia funkcji DSK:

Podgląd  slajdów w aplikacji PowerPoint:

  1. Używając kabla HDMI, do portu HDMI in 4 w komputerze RECKEEN podłączamy laptop, z którego będziemy odtwarzać prezentację.
  1. Podgląd prezentacji Power Point powinien być widoczny w okienku KAM 4
  1. Następnie, musimy włączyć funkcję klucza chromatycznego dla tego wejścia (każde z wejść, KAM 1-4 ma dostęp do oddzielnej funkcji klucza chromatycznego. Dlatego też nawet gdy został już ustawiony klucz dla talentu na KAM1, klucz dla KAM 4 trzeba włączyć i ustawić osobno). Instrukcję jak ustawić klucz znajdziesz tu: Konfiguracja prostego klucza chromatycznego w systemie RECKEEN
  2. Następnie po po prawej strony ekranu aplikacji znajdziemy przyciski DSK. Naciskamy na DSK 1, a poniżej wybieramy KAM 4.
  3. Za pomocą przycisku “Cięcie” możemy włączyć i wyłączyć widoczność prezentacji w oknie PROGRAM
  4. Nawiguj slajdami w ten sam sposób, jak w przypadku normalnej prezentacji slajdów.

W systemie RECKEEN znajdziesz plik o nazwie “Edukacja DSK” z przygotowaną sesją ze scenografią stworzoną pod użycie DSK jako główny element lekcji.

W tym pliku ujęcia zostały skomponowane dla kilku scenariuszy użytkowania. Używając tej sesji nauczyciel wybiera jedno ujęcie od V/C 1 do V/C 4, które będzie użytkował przez całkowity czas trwania lekcji.

  • Ujęcie V/C 1: jeden ekran – dedykowany do wyświetlania obrazu uczniów ze Skype, nauczyciel umieszczony przed ekranem, DSK przeznaczone do wyświetlania prezentacji
  • Ujęcie V/C 2: jeden ekran – dedykowany do wyświetlania treści z okienka Media 1, nauczyciel umieszczony przed ekranem, DSK przeznaczone do wyświetlania prezentacji
  • Ujęcie V/C 3: do użycia, gdy nauczyciel nie ma dostępu do zielonego tła – jeden ekran przeznaczony do wyświetlania postaci nauczyciela, DSK przeznaczone do wyświetlania prezentacji
  • Ujęcie V/C 4: do użycia, gdy nauczyciel nie ma dostępu do zielonego tła – widok 4 ekranów: w jednym widok nauczyciela, w drugim widok uczniów ze Skype, w trzecim widok prezentacji slajdów nr 1, w czwartym widok treści z okienka Media 1, opcjonalne użycie DSK do prezentacji slajdów nr 2.